Tutaj jesteś

Jak pielęgnować cerę tłustą i jak ją rozpoznać?

30 czerwca 2022 Uroda jak pielęgnować cere


Cera tłusta wymaga wyjątkowej troski ze strony kobiety. W trakcie pielęgnacji należy pominąć preparaty, które mogłyby negatywnie wpłynąć na działanie skóry właściwej. Jeśli jednak umiejętnie dobierze się odpowiednią metodę pielęgnacji, to cera stanie się piękna i gładka.

Co to jest cera tłusta i po czym ją rozpoznać?

Zanim poruszony zostanie temat porad dotyczący tego, jak pielęgnować cere tłustą, warto poznać „objawy” świadczące o jej wystąpieniu. Skóra tłusta wyróżnia się nadmierną produkcją sebum, czyli – mówiąc wprost – tzw. łojotokiem. Można ją poznać po towarzyszącym jej, charakterystycznym połysku. Co więcej, łatwo na niej zauważyć pory, które są odpowiedzialne m.in. za powstawanie zaskórników i trądziku. Cera tłusta jest gruba, co oznacza, że naczynia krwionośne są umieszczone w jej głębszych partiach. Oznacza to zarazem, że są one całkowicie niewidoczne. Wspomniany efekt błyszczenia utrzymuje się zarówno po umyciu wodą, jak i mydłem, a także po demakijażu mleczkiem.

Sposoby pielęgnacji cery tłustej

Najskuteczniejszą metodą pielęgnacji cery tłustej jest jej oczyszczanie, złuszczanie, a także nawilżanie. Co ważne, skóra nie powinna być agresywnie odtłuszczana, gdyż może to doprowadzić do podrażnień i w konsekwencji do powstawania jeszcze większej ilości łoju. Zaleca się jedynie, aby w trakcie jej oczyszczania stosować preparaty o lekko kwaśnym lub neutralnym pH. Do pielęgnacji tego typu cery możne też stosować maseczki do twarzy, w skład których będą wchodzić naturalne kremy. Ważne, aby zawierały one najważniejsze składniki mineralne, w tym skrobię, związki cynku, talk, miedź i kaolin. Najlepiej stosować również te kosmetyki, które są definiowane jako oil free. Mowa tu oczywiście o preparatach pozbawionych jakichkolwiek tłustych składników.

Peeling – czy warto stosować?

Peeling co to? Jest to specjalny rodzaj zabiegu, w którym na cerę twarzy stosuje się preparat składających się z mikroskopijnych cząstek. Każda z nich ma delikatnie zaostrzone krawędzie, dzięki którym można szybko i efektownie usunąć ze skóry martwy naskórek. Co ważne, na twarz nie wolno stosować peelingu do ciała, gdyż jego działanie może być zbyt agresywne. Skóra pozbawiona martwego naskórka jest zdrowsza i piękniejsza. W przypadku cery tłustej zabieg peelingu powinien być stosowany najlepiej raz w tygodniu.

Podsumowując, pielęgnacja skóry tłustej wymaga specjalnych rozwiązań, ale warto je zastosować, gdyż to od nich zależy jej zdrowie i piękny wygląd. Zanim jednak do tego dojdzie, warto zweryfikować, czy faktycznie ma się z nią do czynienia.

Zakup pierwszego plecaka dla przedszkolaka – poradnik

Redakcja mamabelle.pl

Mamy z pasją i zaangażowaniem!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?