mamabelle.pl

Blog tematyczny o ciąży, zdrowiu i stylizacjach.

UrodaZdrowie

Czy makijaż jest szkodliwy dla cery? – odpowiadamy

Czy makijaż jest szkodliwy dla cery? – odpowiadamy

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wykonania makijażu. Jednocześnie pragną one zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd cery oraz ograniczyć efekty starzenia. Dość często mają one wątpliwości dotyczące tego, czy makijaż jest szkodliwy dla cery.

Czy codzienny makijaż szkodzi cerze?

Makijaż wykonany w sposób odpowiedni i przy pomocy dobrej jakości kosmetyków zwykle nie niszczy cery. Niemniej jednak jego niewłaściwe usuwanie może prowadzić do bardzo niekorzystnych zmian. Wiele kobiet zapomina o wykonaniu odpowiedniego demakijażu lub wykonuje go nieodpowiednio. Nie można jednak zapominać o tym, że w czasie snu skóra skutecznie się regeneruje i powinna być wówczas odpowiednio nawilżona i zaopiekowana. Nieodpowiednio przeprowadzony demakijaż powoduje jej przesuszenie, a zbyt intensywne ruchy wykonywane podczas tego zabiegu mogą prowadzić do powstawania zmarszczek, zwłaszcza w okolicach ust i skóry, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna.

Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków?

Wybór kosmetyków stosowanych podczas wykonywania makijażu ma znaczenie i w dużym stopniu może pogarszać kondycję skóry. W tym przypadku szczególnie niekorzystnie działają produkty o bardzo gęstej konsystencji i składzie obciążającym skórę. Mogą to być na przykład ciężkie korektory. Aby uniknąć negatywnych następstw, warto sięgać po lekkie podkłady, a przed aplikacją kosmetyku pod oczy stosować intensywnie nawilżające kremy. Aby zminimalizować ryzyko przesuszenia skóry, ciężki makijaż powinien być zawsze usuwany zaraz po powrocie do domu.

Na jakie kosmetyki warto się zdecydować?

W trosce o piękny wygląd skóry warto zadbać o dobrej jakości kosmetyki. Powinny one zawierać substancje pochodzenia naturalnego, które minimalizują ryzyko występowania podrażnień. Mogą to być na przykład produkty zawierające składniki mineralne lub odżywcze, w tym między innymi olejki regenerujące zawarte w godnych polecenia tuszach do rzęs.

W jakim wieku można wykonywać makijaż?

Makijaż wykonywany w młodym wieku nie wpływa w znacznym stopniu na kondycję skóry, lecz zwykle po prostu nie jest potrzebny. Młoda skóra prezentuje się bowiem najpiękniej w swojej naturalnej wersji. Są jednak sytuacje, w których pojawiają się typowe dla młodego wieku zmiany skórne. W tym wypadku dobrze wykonany delikatny makijaż korygujący niedoskonałości może w znacznym stopniu poprawić wygląd nastolatki oraz wpłynąć na jej samoocenę. Ważne jest jednak to, aby makijaż był wykonywany umiejętnie i nie powodował dodatkowego pogorszenia kondycji skóry.

Udostępnij