Tutaj jesteś

Jak dbać o urodę mając dopiero kilkanaście lat?

5 lipca 2022 Uroda jak dbać o urode


Wiek nastoletni to wspaniały czas dla młodej kobiety. Jedną z zalet tego etapu życia jest to, że nie trzeba w tym czasie stosować mocnego makijażu. Wręcz przeciwnie – każda nastolatka powinna ostrożnie stosować tego typu preparaty, bo ich nadużycie może przynieść skutki odwrotne do oczekiwanego.

Podkład? Lepiej nie…

Każda nastolatka marzy o tym, by zastosować podkład, który pomoże w wyrównaniu kolorytu skóry. Takie podejście jest jednak błędne, gdyż w tym wielu w ogóle nie trzeba stosować tego kosmetyku. U młodej dziewczyny twarz z podkładem wygląda dość sztucznie, co z pewnością nie jest korzystne dla urody. Na tym etapie życia warto ograniczyć się do prostego korektora, który zamaskuje efekty wyprysków. Opcjonalnie można też skorzystać z lekkiego pudru, dzięki któremu skóra stanie się matowa. W przypadku stosowania korektora warto zwrócić uwagę na technikę jego nakładania. Preparat ten powinien być przede wszystkim wklepywany w skórę.

Wyraziste kolory z dozą odpowiedzialności

Nastolatka powinna wiedzieć, jak dbać o urode. Dotyczy to zwłaszcza użycia kolorowych kosmetyków, w których – bądźmy szczere – młode dziewczyny wręcz gustują. Stosując je, warto pamiętać o tym, aby podkreślały one wyłącznie oczy lub usta. Równoczesne zaakcentowanie oczu i ust sprawia, że dziewczyna wygląda jak clown. Jeśli zatem podkreślona jest górna część twarzy, to usta powinny być utrzymane w kolorze nude. A jeśli akcentuje się tylko usta, to oczy i ich okolice powinny być utrzymane w jasnej tonacji, by niepotrzebnie nie przyciągać wzroku. Co ważne, pod żadnym pozorem nie należy używać mocnej konturówki, której kolor jest ciemniejszy od pomadki lub błyszczyka. Taki makijaż nie jest ładny, lecz wulgarny, a przecież nie taki ma być wygląd młodej, pięknej dziewczyny.

Co zakryć, co podkreślić?

Przed przygotowaniem swojej indywidualnej strategii nakładania makijażu, warto wsłuchać się w głos otoczenia. Jeśli wszyscy dookoła mówią tylko o tym, że nastolatka ma piękne, duże usta, to powinna ona je podkreślić za pomocą błyszczyka lub mocnej pomadki. A jeśli największym zainteresowaniem cieszą się oczy młodej kobiety, to koniecznie musi ona podkreślić górną część twarzy. Najlepiej zastosować tu cienie do powiek lub kredki, aczkolwiek również i z nimi warto eksperymentować. Tak czy owak, w tym drugim przypadku stylizacja ust schodzi na drugi plan!

Podsumowując, każda młoda dziewczyna powinna wiedzieć, jak dbać o urode. Dzięki temu naniesiony makijaż będzie prezentował się ładnie i naturalnie.

odwodniona skóra

Redakcja mamabelle.pl

Mamy z pasją i zaangażowaniem!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?